Pišqworky

Oblastní kolo - GSS Mikulov

Ve čtvrtek 7. 11. 2019 se čtyři družstva naší školy zúčastnila oblastního kola v Pišqworkách na GSS Mikulov. Ráno jsme jeli autobusem IDOS v 7.54. Soutěž byla zahájena po půl deváté. Nejdříve se spolu utkala družstva ve dvou skupinách, kde ukončila svou soutěž naše dvě družstva Mimoni a Banáni.

Pro zbývajících 8 týmů následovala cesta „Pavoukem“.  K naší smůle na sebe narazily naše týmy. Zkušený KYS vyřadil nováčky Košťata a pak je čekaly jen týmy  z GYMIKU. V boji o 3. místo podlehly Gymiku C těsně 11:9.

Děkujeme všem za reprezentaci školy.

Stupně vítězů obsadily týmy z pořádající školy. Zpět jsme se vrátili ve dvou skupinách opět autobusem ve 12.30 a a13.30 hodin.

Celá akce proběhla v pořádku a již se těšíme na další ročník.

Z webu: „Do mlhavého rána v Mikulově se vydali studenti z místních i přilehlých obcí. Po krátkém představení partnerů a upřesnění pravidel se týmy rozlosovaly do dvou skupin. V každé skupině byli zástupci jednotlivých škol z ZŠ Dolních Dunajovic, ZŠ Březí, ZŠ Valtická Mikulov a Gymnázium Mikulov. I když se všichni moc snažili, do pavouka se nedostali Banáni a Mimoni z Dolních Dunajovic.

V play-off již atmosféra zhoustla, každý svůj tah začali hráči promýšlet, aby neudělali sebemenší chybu. Po čtvrtfinále se s turnajem rozloučily týmy Březáčci a Březáčci 2 z Březí, Košťata z Dunajovic a Valtická z Mikulova. „Nedávej falešné naděje!,“ pronesla jedna studentka postupujícího týmu, věděla proč. V dalších kolech žáci Gymiku vytvořili velkou převahu proti týmu KYS, který se umístil na 4. místě. Vítězným týmem se stal Gymik A složený ze zkušených hráčů, kteří se po roce opět podívají do Brna na krajský turnaj.

Týmu Gymik A gratulujeme a přejeme hodně štěstí na krajském finále!“