Planetárium Brno (5. a 6. třída)

Ve čtvrtek 26. 9. se žáci páté a šesté třídy vypravili do planetária v Brně, aby si rozšířili vědomosti získávané v zeměpise (vlastivědě) při probírání vesmíru.

Už při cestě po Brně bylo slyšet nadšené hlasy, děti pozorovaly dění kolem, ukazovaly si tramvaje i vysoké budovy.

Čas před začátkem programu jsme strávili v parku před planetáriem, kde jsme vyzkoušeli řadu exponátů, např. zvukovod, planetární siloměr, lunární vozítko, váhy sluneční soustavy nebo nejvíc oblíbenou pixelovou stěnu.

A v deset hodin jsme se už usadili nebo spíše uvelebili v sále pod hvězdnou oblohou. Nejdřív jsme se podívali na objekty, které můžeme momentálně pozorovat na nočním nebi a řekli si něco o souhvězdích i planetách. Poté už následoval program s názvem Hvězdný cirkus, který nám ukázal vznik vesmíru, vývoj hvězd i jejich zánik. Díky němu jsme mohli pozorovat vývoj živých organismů na Zemi a na jeho konci už jsme všichni věděli, že pocházíme z hvězd.

Myslím, že se dětem výlet líbil a kromě suvenýrů si odvážely i hezké zážitky z pozorování vesmíru.

Mgr. Ladislava Kopřivová

Sdílet