Železný empík 2019

Dnes se naši žáci zúčastnili branného závodu Železný empík v Brně. V kategorii žáků 8. - 9. tříd získali krásné 3. místo.

"Jedná se o branný závod pro žáky základních škol. Soutěž je rozdělena do tří kategorií: na žáky 4. a 5.,  6. a 7., 8. a 9. tříd. Závod probíhá v areálech SKP Kometa, Jungle park a jejich okolí. Letos proběhl již 18. ročník.

Celý závod je pod záštitu primátora statutárního města Brna. Soutěží se o poháry ředitele MP Brno. Vytrvalostní závod tvoří běh na čas, kvíz ze zdravovědy,  předvedení transportu zraněného,  hod na cíl, střelba ze vzduchovky, ale i netradiční disciplíny jako přesun na raftu s pomocí nataženého lana či transfer za  pomocí kladky na laně přes řeku Svratku. Po celou dobu akce, je nejen pro soutěžící děti, připraven doprovodný program, jako je ukázka Jednotky psovodů MP v podobě zadržení pachatele strážníky služebním psem, ukázka Hasičského záchranného sboru ČR,  Bezpečnostní právní akademie zajišťuje ukázku úpolové gymnastiky a  úpolových sportů a další."

Gratulujeme

Sdílet