Branný den

Branný den pro školáky

 Když se řekne branný den, řada z nás si představí igelitové pytlíky na rukou, pláštěnky a házení granátem. Dnešní děti naštěstí netuší, že jejich rodiče ve škole pravidelně nacvičovali, jak a v čem nejlépe zalehnout k epicentru výbuchu jaderné bomby. Tyto časy jsou už naštěstí za námi. Nicméně také v dnešní době musí být děti připraveny na různé krizové situace. Například proto, aby věděly, jak se mají zachovat během povodní či jiné výjimečné události, jak v případě potřeby nejlépe poskytnout první pomoc zraněnému atd. Z toho důvodu do školy zavítala agentura, která připravila pro naše žáky branný den. Na pěti stanovištích si tak děti v průběhu dopoledne vyzkoušely např. nácvik evakuace, první pomoc, bezpečnostní opatření během práce s chemickými látkami atd. U chlapců měla největší úspěch střelba na terč.

Každopádně si všichni užili výjimečné dopoledne.

Zatím nebyly vloženy žádné fotky.
Sdílet