Ukliďme Česko

   

Pokud jste v pátek 5. 4. 2019 vyrazili ven, jistě jste si všimli školáků pohybujících se po vesnici s pytli v rukou. Naši žáci se tak aktivně zapojili do celostátního projektu „Ukliďme svět, ukliďme Česko“, který vyvrcholí v sobotu 6. 4. 2019. Pro žáky naší školy byl připraven stejnojmenný projektový den.

   Nejprve do školy zavítali pracovníci firmy STKO Mikulov, kteří formou různých her a soutěží s dětmi zopakovali, jak může každý z nás chránit životní prostředí a jak správně nakládat s různým typem odpadu.

   Poté děti vyrazily do terénu vybavené pracovními rukavicemi, pytli na odpadky a sbíraly a sbíraly. Během dopoledne se jim podařilo vyčistit velkou část veřejného prostranství obce. Všichni pracovali velmi pilně a neohroženě se vrhali pro odpadky i do obtížně přístupných míst. Mnozí byli tak stateční, že v potoce málem utopili boty.

   Všichni si zaslouží obrovské poděkování. Pevně věříme, že se naše děti stanou inspirací také pro ostatní obyvatele, kterým prostředí naší obce není lhostejné.

Sdílet