Vaření 7. třídy

V 7. ročníku  máme v předmětu ČSP (Člověk a svět práce) zařazeno praktické vaření.

Před vařením se musíme demokraticky domluvit na jídelníčku,  zajistit  nákup  surovin  pro  vaření,  připomenout  si pravidla  společenského  stolování a  vyslechnout  poučení  o bezpečnosti práce.

Praktické vaření  proběhlo 19. a 26. listopadu ve školní  kuchyni  pod  vedením p. uč. Čapkové. Připravili jsme si suroviny, vařili, smažili, servírovali pokrmy na talíře, průběžně myli nádobí  a  esteticky upravili  tabuli  ke  stolování.  Při  jednotlivých úkonech jsme se střídali a pomáhali si.

Po dvou hodinách  pilného vaření a snažení nastal slavnostní okamžik – usednutí ke stolu a pochutnání si na všech uvařených dobrotách.

Vařili jsme:

Polévka:         kuřecí vývar s nudlemi

Hlavní chod:  bramborová kaše, kuřecí řízky, zelenina

Moučník:       palačinky s nutelou a šlehačkou

Pití:                ovocný čaj

Žáci 7. třídy a  p. uč. Čapková